Haberler


14
Çanakkale Kültür Ve Dayanışma Derneği tarafından   14 NİSAN 2013 günü saat 14.00 de MİLLİ KÜTÜPHANE SALONUN DA düzenlenen ‘’OSMANLI RÖNESANSLARINDAN PİRİ REİS’’ konulu Konferans’ta;
       1-Konferansın Açılış Konuşmasında Dernek Başkan Vekili Mehmet Ali Atay tarafından Piri Reis konferansının niçin düzenlendiği ve Piri Reisin kısa tanıtımı yaparak sunu şeklînde yapmıştır.
      2-A.Ü Dil Ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Öğretim Üyelerinde Prof.Dr.Hüseyin GAZİ TOKDEMİR tarafından ‘’OSMANLI RÖNESANSLARINDAN PİRİ reis’’konulu konferans  verilmiştir. Konferans 100 dakika devam etmiş  ve soru cevaplarla bu süre 120 dakika bulmuştur..
     3-Konferansa katılan Kültür Ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanlarından Müjdat ÖZBAHÇIVANOĞLU’da Bakanlık olarak 500 yılında PİRİ REİS etkinliklerini niçin düzenledikleri ve derneğe verilen destek konusunda bilgi vermiştir.
   4-Plaket töreni;
      a- Prof.Dr.Hüseyin GAZİ TOKDEMİR’e,
      b- Müjdat ÖZBAHÇIVANOĞLU’na,
      c-Doğan ACAR’a yerine il Müdürlüğü temsilcisine,plaketleri, Çevre eski Bakanı Hamdi ÜÇPINARLAR,Eski Milletvekili Ahmet KÜÇÜK ,Dernek Başkan   Vekili Mehmet Ali ATAY  kendilerine sunulmuştur.         
    5-Derneğin tarafından konferans sonunda katılanlara kokteyl verilmiştir.


PİRİ REİS KONFERANSi 14.4.2013 ( Mehmet Ali ATAY) SLAYT GÖSTERİSİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

BİLİM TARİHÇESİ GÖZÜYLE PİRİ REİS (Prof. Dr. Hüseyin Gazi TOKDEMİR) SLAYT GÖSTERİSİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Okunma Sayısı: 2715
resim